

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 90 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Drive Level | 100 nW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20467
Ext.Price$0.20467
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20467 | $0.20467 |
| 10 | $0.18163 | $1.81630 |
| 50 | $0.16118 | $8.05900 |
| 100 | $0.13940 | $13.94000 |
| 500 | $0.12057 | $60.28500 |
| 1000 | $0.11581 | $115.81000 |
| 3000 | $0.11123 | $333.69000 |
| 5000 | $0.10486 | $524.30000 |
